עור מעורב

אזורים של עור נורמלי ואזורים שמנים. עור מעורב מורכב מאזורים שונים בפנים עור רגיל, שמן ויבש. האזורים השמנוניים הם בדרך כלל על במצח, באף ובלחיים, ולעיתים מתאפיינים גם בחטטים. מומלץ לטפל בעור מעורב כמו בעור נורמלי, ורק באזורים השמנים כדאי להשתמש במוצרים לעור שמן. תוך זמן קצר יחסית של שימוש נכון במוצרי Laor העור יתחיל להתאזן ואז מומלץ לעבור לטיפול אחר בהתאם למצבו החדש של עור הפנים.

עור רגיל

עור רגיל ללא נטייה ליובש או שמנוניות. רק לילדים לפני גיל ההתבגרות יש עור מושלם באמת, כלומר רך, חלק וקטיפתי, ללא כל פגם. כשזה מגיע למבוגרים ניתן להגדיר עור נורמלי כעור מאוזן ואחיד, כלומר ללא פצעים או נטייה ליובש, עור שאינו שמן או יבש במיוחד. החל מגיל 25 כל עור פנים כבר אינו ממש עונה להגדרת עור נורמלי וזקוק ליותר הזנה ולחות ולכן מעבר לגיל זה רצוי לבחור ממוצרי יונקה העשירים יותר לטיפול עמוק יותר כדי לצמצם את נזקי הזמן.

עור שומני

עור מבריק מדי, תחושה ומגע שמנוני. עור שמן הוא תוצאת פעילות יתר של בלוטות החלב. בגלל שהבלוטות נתונות לשינויים הורמונליים עור שמן מדי הוא בעיה שכיחה במיוחד בגיל ההתבגרות. אותה פעילות יתר של בלוטות החלב עלולה לגרום גם לסבוריאה, ולפצעים אבל בדרך כלל, הבעיה היא בעיקר הופעת כתמים שמנוניים ועור מבריק מדי. לעיתים קרובות הסיבה לעור שמן היא דווקא ניקוי יתר ושטיפת הפנים בחומרי ניקוי וסבונים לא טבעיים או שימוש בחומרים שמכווצים את הנקבוביות המכילים אלכוהול. למעשה רוב מוצרי הקוסמטיקה הנפוצים יוצרים מעגל בו השימוש גורם לתגובה של מחסור בשמן טבעי בעור ולכן לייצור מופרז של חלב מהבלוטות. 

עור יבש ומיובש

עור יבש נחשב לסוג עור הסובל ממחסור בשומנים (ליפידים). סוג עור זה נקבע לרוב גנטית. אנשים בעלי עור יבש מדווחים על תחושת מחסור, גירוי ומתיחה בעור. עור יבש לרוב גם רגיש יותר לקרני השמש ולאקלים יבש ונוטה "להזדקן" מוקדם יותר. (קמטים וקמטוטים לרוב יופיע בעור יבש מוקדם יותר מאשר בעור שמן).

עור מיובש? עור מיובש הינו מצב עור, והוא מתאפיין במחסור בגורמי הלחות הטבעיים של העור או במילים פשוטות מחסור במים בעור. עור מיובש הוא לרוב מגורה וסדוק והוא נגרם כתוצאה מהשפעה של גורמים סביבתיים. כיוון שמדובר במצב עור, כל סוג עור יכול להיות מיובש, גם עור יבש וגם עור שמן ואפילו עור אקנתי. למעשה לרוב עור אקנתי שמטופל בתכשירים פעילים עלול לסבול במקביל מיובש. כדי לטפל מעור מיובש יש למיים אותו. להשתמש בתכשירים המכילים ריכוז גבוה של מרכיבים מלחחים כגון חומצה הילארונית , אוריאה וכד'. מה העור שלך צריך? הזנה או מיום? או גם וגם?